ISLAK MENDİL KAPAĞINDAN EŞLEŞTİRME OYUNU

Ne oldu da ıslak mendil kapaklarını biriktirmeye başladığımı hiç hatırlamıyorum ama bu ve çeşitlerinden halen evde var. Bendeki psikoloji atarsam lazım olacak psikolojisi. Hakikaten de ne zaman bir şeye kıyıp atsam o çok yakın bir zamanda lazım oluyor. ‘Keşke atmasaydım’ derken buluyorum kendimi. Neyse bu Esleştirme Oyunu da yine benim biriktirme huyumun bir ürünü olarak burada dursun.

11909166_898385283549100_1532429699_n

Eski bir kutuyu yapışkanlı kağıtla kapladım. Üzerine ıslak mendil kapaklarını silikon tabacasıyla yapıştırdım. İçlerine kırtasiyeden aldığım ahşap böcek stickerlarını yapıştırdım ama sıkıldıkça değiştirebiliyoruz. Daha sonra ister bildiğimiz hafıza oyunnu gibi oynayın. Daha küçük bir çocuğunuz varsa ce-e de oynayabilirsiniz. Biz bazen bu kartonu bir apartman gibi düşünüp kapıları tek tek çalıp komşuculuk bile oynuyoruz. Yeni böceklerle tanışıyoruz. onlarla ‘meymun oluyoruz.’ Bu ara favorisi herkesle herşeyle tanışmak. Memnun oldum da diyemiyor:)

Bu arada bilişsel beceri geliştiren bir oyun gibi gözükmesine rağmen küçük kasları da gelişitiriyor. Çünkü o kapakları açmak küçük bir çocuk için oldukça zor. Keyifli oyunlar.

selinyuksel_logo_big.png

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s