SÜRPRİZ KAPAKLI KİTAP YAPIMI

Bebekler 9- 10 aylık olduklarında sürprizler, beklenmedik sesler, hışırtılar,aniden ortaya çıkan şeyler ilgisini çekmeye başlar. Örneğin her hangi bir oyuncağını kağıtla kaplamak (paket yapmak) ve bebeğe vermek, hem açmaya çalışırken çıkardığı seslerden hem de paketin içinden sürpriz bir şey çıkması  onu çok mutlu edecektir.

Bu  sürpriz kapaklı kitapta farklı bir oyun alternatifi olabilir. Bebeklere uygun bir sözcük kitabı işimizi görecektir. Buradaki kitap Net Çocuk’tan “İlk Sözcük Kitabım” isimli kitap. Serinin 3 kitabı daha var biz de ve üçünü de çok seviyoruz. Kitabın yanında ihtiyacımız olan tek şey bir kaç tane ıslak mendil kapağı. Kitabın üstündeki sözcüklere birer tane  kapak kapatıyoruz ve çocuğumuzdan açmasını istiyoruz. Her hangi bir yapıştırıcı kullanmaya gerek yok. Kitabı sonradan da kullanabilmek için kapağın arkasındaki silikon yapışkan yeterli oluyor. Bu kadar. Biz bu kapakları bazen kapı gibi görüp ‘tık tık kim var orada?’ şeklinde oyunlaştırıyoruz ya da içeride kimin olduğunu tahmin etmeye çalışıyoruz.

Evde bu kapaklardan yoksa düz bir etiketin bir parçası çocuğa tutmak için yer bırakıp katlandıktan sonra da yapıştırılabilir. Lirt the flap ya da sürpriz kapaklı kitaplar her dönem çocukların ilgisini çekecektir. Piyasada böyle kitaplar bulmak mümkün. Ancak yapımı da bu kadar basit. Almadan önce  deneyerek tepkisini de ölçebilirsiniz.

lxyz-96635_1

img_0986

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s