BÜYÜYORUM

untitled

Bu kitap kızım Ela’ya son zamanlarda yemek yedirebilme sebebimdir diyebilirim rahatlıkla. Yeni yiyeceklere ön yargıyla yaklaşan bir kızım var. Ancak kitabın içinde bir sayfada aynen şöyle yazıyor ki bizim dönüm noktamız olmuştur: ” Büyük çocuklar ‘İstemiyorum!’ demeden önce tanımadığı yemeklerin tadına bakarlar. ” evet çok basit bir cümle ama kızım kitabı çok sevdiği için kitaptaki ‘büyük çocuklar’dan olmak istiyor. Yeni bir yiyecek sunduğumuzda tek söylememiz gereken şey bu cümle oluyor. Tabi ki sadece bir cümleyle bütün yemek alışkanlıkları değişti diyemem- ilerleyen zamanlarda müthiş iştahsız bir çocuk nasıl sahalara geri döner? onu da anlatacağım-  ama büyük katkısı olduğunu söylemem lazım.

unnamed

Kitap Formül yayınlarının. 40 sayfalık kuşe kağıda basılmış. 40 sayfa ama yaklaşık 3 dakikada bitiyor çünkü her sayfada yalnızca bir cümle yazıyor ve her cümle de büyük çocuklar şöyle yapar, böyle yapar gibi küçük çocuklara mesajlar içeriyor. Yani bir hikaye beklentisiyle almayın.  Örneğin bizim için banyo saati kitabın şu cümlesine kadar oldukça zordu: “Büyük çocuklar banyo yapmayı severler. Gözlerine sabun kaçsa bile bağırıp ağlamazlar.” Şimdi her banyodan sonra “Ağlamadım. Büyük çocuk oldum ben.”diyor. Kitapta paylaşma, kucak istememe, söz dinleme, hata yaptığında özür dileyebilme, doktordan korkmama, yolculuklarda anneyi babayı üzmeme gibi konular yer alıyor. Tek cümleyle kızım üzerinde oldukça etkili oluyor. Bunun en önemli sebebi küçük yaşlardaki bir an önce büyüme isteği sanırım.

unnamed-1

Kitabın arkasında 4 yaş üstü ibaresi olsa da kesinlikle yaş grubu olarak 2 yaş üstü demek daha doğru olacaktır.  Kitabın en güzel özelliklerinden biri de yayın evinin sitesinde 2,5 tl olması. Bir diğeri de küçük cep kitap gibi olduğu için rahatlıkla çantaya atılabiliyor.  Biz çok severek okuyoruz.

Aşağıdaki videoda Ela sizin için kitabı okudu.

16230036_226016131141539_4517802774980722688_n

https://www.instagram.com/p/BPr4iccFJYo/?taken-by=selin_elo

https://www.instagram.com/p/BPr5-jhFZuB/?taken-by=selin_elo

img_0986

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Geri bildirim: KEÇİ İLE EŞEK

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s