ANNE YAPIMI ŞÖVALE

Ela resim yapmayı çok seviyor. Bir süredir kızıma uygun şövale arıyordum ama gönlüme göre bulamayınca kendim yapmaya karar verdim. Hem bununla olayın mantığını anlasın, ilerleyen zamanlarda da gerçeğini alırız diye düşündüm.

Üç tane aynı uzunlukta uçurtma çıtası ( kırtasiyelerde bulabilirsiniz) aldım. İkisini çapraz olarak silikon tabancasıyla yapıştırdım. Üçüncüyü ikisinin arasından geçirerek arkada birleştirdim. İple sabitledim. Ortaya da biraz daha kısa bir çıta yapıştırıp üstüne mukavva parçası koydum. Mandallarla da resim kağıdı yerleştirdim. Kenarları çok sivri kalmasın diye strafor (köpük) top yapıştırdım. En son süslemek için rengarenk washitapeler (desenli kağıt bant) geçtim. Sanatın simgesi baykuşumuzu da üstüne iliştirdik. Artık çizer çizer uzaktan bir bakar tekrar bir şey kondurur. ” göz yaptım, kuyruk ekledim ” diye. Bu fotoğrafta kullandığımız fırça boyalar da craft and arts markasının  sulu boya kalemleri. Boya fırçanın sap kısmının içinde ve sıktıkça çıkıyor ucu da yumuşacık fırça. Zararlı madde içermeyen bu boyalar elden ve kıyafetten kolayca çıkıyormuş biz elde test ettik çıktı hemen kumaşı denemedik.

Farklı düzlem ve yüzeylerde boya yapmanın da çocukta perspektif algısını geliştirdiğinin bilgisini de şuraya bırakayım.Mutlu  oyunlar dilerim.

img_0986

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s