ŞARKI ÇUBUKLARI

Doktor beklerken, dışarıda bir cafede anne saati yaparken ya da arabada bir yere giderken telefon, tablet kullanımını minimuma indirecek önerilere devam. Bu kez Ela’nın çok sevdiği çocuk şarkılarından bir oyun hazırladım. Yapımı çok kolay olan bu oyun için Malzemeler

IMG_2365[1].JPG

-renkli abeslang ( eczanelerde satılan dil çubuğu ya da boğaz çubuğu diye satılan çubuklar) Renkli olanları kırtasiyelerde mevcut ama illa ki renkli olması gerekmiyor. İzmit için Hakikat kırtasiye ya da renkli kırtasiyeden temin edilebilir. Bunun dışında internetten de sipariş edilebilir.

-siyah keçeli kalem ya da asetat kalemi ( Benim kullandığımın markası Sharpie)

-silikon tabancası

-yazının sonundaki çıktılar.

Bildiğimiz şarkılara uygun görselleri internetten indirdim. Makasla kesip PVC kapladım ( şart değil). Silikon tabancasıyla abeslanglara yapıştırdım. Şarkıların isimlerini de keçeli kalemle yazdım. Hepsi bu. Çubukları bir çantaya koyuyorum. İçinden rasgele seçip, görselden hangi şarkı olduğunu tahmin edip söylüyoruz. Ya da çubukları ben seçip melodisini mırıldanıyorum. Ela tahmin etmeye çalışıyor.

IMG_5039

Evde oynarken de bir bardağın içine koyuyoruz. Oyuncular rasgele bir tane seçip gelen şarkıyı söylüyor sonra çubukları herhangi bir şekil oluşturacak şekilde yerleştiriyoruz. Sırası gelen şekli tamamlayacak şekilde çubuğunu koyuyor.

Bu şarkıların çoğunu Youtube!da Super Simple Songs + şarkının adını  yazarak bulabilirsiniz. ( örneğin super simple songs if you are happy)

NURSERY RHYMES STICKS

Keyifli oyunlar

img_0986 oyun indir

One Comment Kendi yorumunu ekle

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s