GEZİ KİTABIM, HAYVAN YUVALARI

Sürpriz kapakçıklı kitapları kim sevmez? Ama bu kitapta başka bir şey var sanki. Kitap daha kapağından gönülleri fethediyor. Biz bu kitabı çok seviyoruz. Ela’nın favori şarkılarından Super Simple Songs- Walking in the jungle’daki bütün hayvanların bu kitapta olması Ela için bir artı.

Her sayfada birden fazla sürpriz kapakçık var ve bu kapakçıklar sayesinde hayvanların yuvalarına sürprizli bir adım atmış oluyorsunuz. Kitapta  yeni bir çok kelimeyi duyan Ela artık kraliçe arıyı işçi arılardan ayırabiliyor.

Kitapta biz yetişkinler için bile yeni olabileceğini düşündüğüm bazı bilgiler mevcut. Örneğin kunduz yuvaları ne kadar da değişik ya da yaprak yarasaları, yalnızcıl yengeç… Hepsi olmasa da kitaptaki bir çok hayvan normal çocuk kitaplarında görebileceğimizden çok daha farklı.

Çizimleri harika. Sayfa kalitesi başarılı. Yine de 2- 2,5 yaşından sonra okunmasında fayda var. Zira  kapakçıklar ince kartondan. Küçük bir çocuk tarafından kolaylıkla kopabilir.

Ela kitabı artık kendisi de okuyor. Nasıl mı?

unnamed (1) unnamed

İşte böyle. Önce hayvanlarını diziyor. Sonra da kitabı onlara dönük olacak şekilde okuyor. Çok iyi bir gözlemci olduğunu söylemeliyim.

Kitabı 2 yaş üstü herkese tavsiye ederim. Ayrıca gezi kitabım serisinin hayvanat bahçesi isimli bir kitabı daha var. O da yine sürpriz kapakçıklı ve benim alınacaklar listemde. Keyifli okumalar.

img_0986  kitap-kurtlarina

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s