HOROZ’UN TÜYLERİ OYUNU

unnamed (2) unnamed

Bu oyunu yıllar önce bir dergiden almıştım. Kızımla çok severek oynuyoruz. Ancak aynısının görsellerine internette ulaşamayınca ben de kendim çizmeye karar verdim. Aşağıdaki pdf dosyadan oyuncu sayısı kadar indirip kesmeniz yeterli olacak. Biz iki kişi olarak oynuyoruz. Belki 3 oyuncudan sonrası biraz zorlayabilir.

Oyunun en önemli kazanımlarından biri sırasını bekleme ve bu küçük bir çocuk için oldukça zor bir beceri. Her oyuncunun elinde tüysüz bir adet horozu ve 6 renkten oluşan kuyruk tüyleri olmalıdır. Oyuncular sırayla zar atarlar. Zar da gelen renkteki tüyü horozlarına takarlar. Sıra diğer oyuncuya geçer. Oyuncu daha önce attığı renklerden birini yeniden atarsa bir tur beklemek zorundadır. Bu şekilde 6 rengi de tamamlayan oyuncu oyunu kazanır.

Oyununuzun kalıcılığını arttırmak için arkasına bir mukavva ya da karton yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz PVC kaplatarak evladiyelik bir oyun hazırlayabilirsiniz.  ( İki kopya için yalnızca bir adet PVC sayfası yeterli oluyor. ) Kağıt zar yerine çocuğunuzun varsa ahşap küplerinden bir tanesini kullanarak kendi renk zarınızı oluşturabilirsiniz.Bu şahane oyun için

HOROZUN TUYLERI OYUNU

Bu da orjinal oyun

HOROZ OYUNU

Keyifli oyunlar.

img_0986 oyun indir

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. Geri bildirim: BİR ADAM ÇİZ

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s