ANNELER VE YAVRULARI

IMG_3484[1]

Bu oyun tarzını çok seviyorum. Daha önce burada hayvanların yiyecekleri ve evleriyle ilgili bir tane paylaşmıştım.  Bu kez anneler ve yavrularını hazırladım. 12 anne ve 12 yavrunun yer aldığı bu oyun da yine dil gelişim, küçük kas motor becerileri ve zihinsel gelişim alanları destekleniyor. En güzeli de çocuklar çok keyif alıyor. Bu oyun çok basit bir şekilde hazırlanıyor ve uzun süreli de oynanıyor.

MALZEMELER

– Yazının sonundaki dosyanın renkli çıktısı

– Makas

– Mandal

-silikon tabancası

Çıktıları kenarlarında boşluk olacak şekilde kesin. Daha sonra aralıklı olarak laminasyon kağıdına ( nüfus cüzdanlarında kullanılan PVC)yerleştirin ve kırtasiyede PVCletin. PVCleri de kenarlarında boşluk olacak şekilde kesin yoksa açılır. Küçük hayvanları mandallara silikon tabancasıyla yapıştırın. Oyununuz hazır. PVC kaplatmak yerine sadece çıktısını alıp mandallara yapıştırmayı da tercih edebilirsiniz. Herhangi bir deformasyonda buradan yine indirip kullanabilirsiniz.

IMG_3488[1]

Oyunu kilitli bir poşete koyuyorum ve çantaya atıyorum. Gittiğim yerlerde tablet,telefon vb. ihtiyacımızı en aza indiriyorum.

YAVRULAR

oyun indir

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s