DESEN EŞLEŞTİRME

IMG_3663 IMG_3664

Kolay gibi görünen ama dikkat isteyen bir oyun bu. Birbirine çok benzeyen desenlerde nevresim takımları ve desenlerin arasında neredeyse kaybolacak hayvan dostları. Amaç; her hayvanı nevresim takımına uygun örtüyle buluşturmak ve tatlı rüyalara dalmasını sağlamak.

img_3658.jpg

Normalde basit bir eşleştirme oyunu ama ben desenlerle onu biraz daha zorlaştırdım. Bu yazının sonunda bulabileceğiniz görsellerle siz de bu oyunu çocuklarınızla oynayabilirsiniz. Boyut olarak çantaya rahatlıkla sığabilecek ve yer kaplamayacak şekilde tasarladım.

IMG_3708 IMG_3709

Biz hayvanları yatırıp uyuttuktan sonra ya da uykunun hemen öncesinde tabakları uygun Amerikan servislere yerleştirip her bir hayvanın tek tek yediklerini konuşup hayvanlara yediriyormuş gibi yapıyoruz. O görselleri de yazının sonuna ekleyeceğim.

img_3710.jpg

Hayvanları bilerek yataktan ayrı yaptım ki çocukta kodlama olmasın. Her seferinde yatakları değiştirebilelim diye. Ancak Ela daha ilk oyundan kodlamış olsa gerek ki hayvanların yataklarını değiştirdiğimde ‘Bunlar karışmış.’ diyerek ilk yaptığım gibi yapmaya çalışıyordu. Birkaç seferden sonra farklı da olabileceğini de anladı.

Bu oyun için yapmanız gerekenler çok basit. Yazının sonundaki çıktıları almak ve kesmek. Daha kalıcı hale getirmek için ise PVC kaplatmak. Sadece bir laminasyon kağıdıyla oyunun tamamını kaplayabilirsiniz.

Keyifli oyunlar.

SIYAH BEYAZ DESENLER

SARI DESENLER

img_0986 oyun indir

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s