SU BALONU TAŞIMA

Bu da eğlencesi bol ve garantili bir oyun. Sitedeki çocuklarla birlikte çok keyif aldık biz. Sizinle de paylaşmak istedim. Hani şu kaşığın üstüne yumurta koyup düşürmeden belli bir yere gidebilme oyunu varya? Bu da onun 3 yaş versiyonu.

Öncelikle çimenlik bir alan olsa süper olur. Zira her yer ıslanıyor. Bari çimenlere faydamız dokunsun. Aslına bakarsanız su balonları çimende çabucak patlıyor. Taş zeminde denedik. Çok daha dayanıklı.

İhtiyacımız olan malzemeler. İçi su dolu bolca su balonu ve çocuk sayısı kadar tahta kaşık. İki ağaç belirledik kendimize. Ya da bir hedef de olabilir. ( parktaki banka ulaşma gibi) çocuklar ister sırayla ister hepsi birlikte kaşıklarına koydukları su balonlarını düşürüp patlatmadan geri getirdiler. Üstümüz başımız su oldu. Derin kaşıklar da vardı. Küçük kaşıklarda. Çeşit çeşit kaşıkla denedik. İki elimizle tutmayı, tek elimizle tutmayı, hızlı gitmeyi, yavaş gitmeyi. Sıra beklemeyi, yarış yapmayı… biz çok eğlendik. Su balonlarını pompasıyla birlikte bir oyuncakçıdan aldım. Bununla nasıl oynayabiliriz? Diye araştırdım. Bu oyunu çok beğendim.

Ben tahta kaşıkları daha sevimli olsunlar diye kağıt bant ile süsledim. Ama şart değil tabii ki. Yine de süslenmiş olan kaşılar daha çok rabet gördü. Başlamadan bolca su balonunu hazırda bekletin. Çok narinler. Çabucak patlıyorlar. Oyundan sıkılırlarsa ayaklarıyla üstüne basarak patlatma oynayabilir, hatta rengini söylediğiniz balona gitmelerini sağlayabilirsiniz. Su balonu kalsa idi iki kaşık arasında patlatma oyunu da oynatacaktım ama kalmadı. Bol doldurulmuş su balonu olsun. Yoksa her seferinde doldurmak için beklenen süreye tahammülleri olmayacak ve etkinlik kısa sürede ilgisini kaybedecektir. Daha büyük çocuklarla bir parkur tamamlama da oynayabilirsiniz. Patlayab balonları çimenlerde bulup çöpe atmayı da oyuna dahil ettik mi? Ettik. Öyleyse iyi eğlenceler.

logoo selin evde-etkinlik

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s