DALDA DURAN KUŞLAR

unnamedunnamed (3)

Bugün parktan sonra her zamanki yürüyüşümüz sırasında Ela iki tane kırılmış dal parçası gördü. “Anne. Haydi bunu alalım. Bir şeyler yapalım ne dersin?” Dedi. Aldık dalları eve geldik. Dalları büyükçe bir bardağa koydum. Üstüne de aktarma yaparken kullandığımız pirinçleri koydum. Kuş yapmaya karar verdik.

unnamed (2) unnamed (1)

Kuşlar için cupcake kağıtları gerekiyor. Bir cupcake kağıdını alıp iyice kenarlarından açtırıp yuvarlak şekle getirdik. Bir yüzüne yapıştırıcı sürdük ve ortasına köpük ponpon koyduk. Yokluğunda ponpon, pamuk, yuvarlanmış kağıt, peçete hepsi olur. Köpük topu elimizle yuvarlayarak cupcake kağıdıyla etrafını sarmış olduk. Daha sonra biz oynar göz taktık ama yoksa keçeli kalemle de çizilebilir. Gagası için turuncu kağıttan minik kareler kestim. Çaprazlama ortadan ikiye katladık ve bir tarafına yapıştıcı sürüp onu da yapıştırdık. Başka bir cupcake kağıdı ile kanatlarını yaptık. Silikon tabancası ile kuşları yapıştırdım.

Yapışkanlı evalardan ( köpük kağıt) yaprak şekilleri kestim. Ela istediği gibi yapıştırdı. Böylece rengarenk kuşlarımız ve dallarımız oldu. Tam üç yaşa göre bir etkinlik bu. Oldukça kolay. Hele de birşeyler yapıştırmayı seviyorsa çok keyif alacaktır. Dalı saymazsak tamamen evdeki malzemelerle yapılmış bir etkinlik. Eva yoksa karton da olur. Karton da yoksa bir kağıdı boyayıp kesebilirsiniz. Burada asıl amaç yapıştırma, parçalardan bir bütün oluşturma, keyifli vakit geçirme, küçük kasları çalıştırma, el becerisi geliştirme… ortaya çıkan ürünün mükemmel olması gerekmiyor. Olmasın da zaten. Böylesi daha güzel.

Renkli kartonlardan yaprakları Ela’ya da kestirebilirdim ama ben evaları kestikten sonra aklıma geldi. Öyle de çok değişik şekilli yapraklarınız olabilir.

Keyifli oyunlar.

logoo selinevde-etkinlik

3 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Burak Durmuş dedi ki:

  Çok renkli bir bloğunuz var. Güzel yazılarınızın devamını dilerim 🙂

  Beğen

  1. selinyüksel dedi ki:

   Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Ailemle yurtdışına taşındık. Kısa bir süre sonra bloğuma devam edeceğim.

   Liked by 1 kişi

   1. Burak Durmuş dedi ki:

    Bekliyor olacağım.

    Beğen

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s