DIY DOKTOR ÇANTASI

Ben bu çantaları kızımın doğum gününde gelen arkadaşlarına vermek için yapmıştım. Ama yapım aşamalarıyla blogumda da paylaşmak istedim.

IMG_5430.JPG

Öncelikle bir adet yapışkanlı evaya ihtiyacımız var. Bendekiler simliydi. Normal evayla da denemiştim. İkisiyle de güzel oluyor. Simli evanın yapışkanlı kısmını açıp herhangi bir kumaş ( likralı olmasın. Esnemesini istemiyoruz.) ile kaplıyoruz. Böylece dış yüzü eva iç yüzü kumaş kaplı bir A4 kağıt oluyor elimizde. Bu kağıda çanta formu vererek kesiyoruz. Çok az kenarlardan yuvarlamak gerekiyor. Sap kısmı için ben evada delgeçle delikler açtım ve bu deliklerden kurdela geçirip düğümledim. Çantanın açılıp kapanma yerine cırt cırt yapıştırdım. İç kısmın ortasına 2 parmak kalınlığında, ısıya maruz kalmamış laminasyon kağıdının tek katını silikon tabancasıyla yapıştırdım. Yapışkanın izi belli olmasın diye kurdela ile kapattım. Küçük bir parça kurdelayı da iki kenarından yapıştırdım. Ortası boşluk kaldı. Steteskop yeri oldu.

Steteskop için kumaş kaplı bir tacın ortasına 40-50 cmlik bir kurdela yapıştırdım. Kurdelanın ucuna da önlü arkalı yuvarlak bir parça yapıştırdım.

Doktor aletleri için yazının sonunda linkini vereceğim çıktıları aldım. Sadece aletleri ve yara bantlarını kestim. Pvc kapladım. Daha önceden yaptığım şeffaf göze yerleştirdim. Bu kadar el yapımı doktor çantamız hazır. Bu çantalara bir de muayene edecek hasta gerekli deyip bir de hayvan kuklaları yaptım. Onların da yapım aşamalarını anlatacağım.

Yazının sonundaki pdf’de bir çanta da var. Dilerseniz onu da yapabilirsiniz ama kalın bir kağıda çıktı almayı unutmayın. Normal kağıtla hiç olmuyor. Denemeyin.

Keyifli oyunlar.download-pdf-button-1

 

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s