CAMDA RESİM

Bugün anlatacağım oyun için Melissa & Doug Reusable Sticker Pad kullandık. Başka stickerlarla olmaz mı? Olur aslında ama o zaman buradaki gibi bir kağıt üzerinde çalışmanız gerekebilir. Biz öyle de yaptık. Büyük bir kağıdı (IKEA’nın rulo kağıdı) cama yapıştırdık. Boyalarla harfler yazdık. Sonra o harfleri o harflerle başlayan hayvanlara dönüştürmeye çalıştık.

Yada normal sticker kullanırsınız. Çıkarırken de fön makinesiyle biraz ısıtıp rahatça soyabilirsiniz ama bütün bir resmi yapmadan önce küçük bir stickerla denemenizi tavsiye ederim. Fön makinesi kolayca çıkarırsa bildiğimiz stickerlar da pekala kullanılabilir.

Sizde bu bahsettiğim sticker kitabı varsa o zaman bir de camda deneyin derim. Bu sticker kitabının stickerları muşamba gibi bir malzemeden yapılmış. O nedenle tekrar tekrar deforme olmadan kullanılabiliyor. Benim yıllar yıllar önce böyle bir İngilizce ders kitabım vardı. Bayılırdım o kitaba. Kitap malesef bir taşınma sırasında çok sevdiğim başka kitaplar ve defterle birlikte kayboldu ama mantık aynı idi. Bu kitabı görünce hemen almak istedim ve o günlere gittim. Kitabı şuan Türkiye’de bulmak biraz zor olabilir ama araştırırsanız bir yerlerde bulacağına inanıyorum.

image4 (2) image3 (8)

Bir parça kağıdı camın arkasına yapıştırıyorsunuz. Stickerları yapıştırıp, daha sonra stickerlara uygun bir çizim yaparak resminizi tamamlıyorsunuz.  Biz Carioca’nın yıkanabilir keçeli kalemleri ile boyadık. Çok kolaylıkla camdan çıkıyor.

image1 (9)

Daha küçük çocuklar için siz bir resim çizebilirsiniz. Çocuğunuzdan o resmi stickerları yapıştırarak tamamlamasını isteyebilirsiniz. Ya da adını söykediğiniz hayvanı getirip yapıştırmasını isteyebilirsiniz. Hayvanları çiftlik, orman, deniz hayvanı gibi gruplayarak yapıştırabilirsiniz. Uçar, yüzer, sürünür vb. gruplayabilirsiniz. Bütün hayvanları karışık yapıştırıp yaşadıkları yere göre bir çizgiyle birleştirme yapabilirsiniz. Annesi ve yavrusu eşleştirmesi yapabilirsiniz. Ya da belirli bir grup hayvanın içine o grupta yer almayan bir hayvanı yapıştırıp o hayvanı bulmasını isteyebilirsiniz. Çocuğunuz daha büyükse bir harf yazarsınız o harfle başlayan hayvanları yapıştırmasını isteyebilirsiniz.

Bizdeki kitap hayvanlarla ilgili ama farklı temalarda kitapları da mevcut. Elinizde hangisi varsa onunla camda bir oyun üretebilirsiniz.

Keyifli oyunlar.

logoo selin evde-etkinlik

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s