OPEN VERY CAREFULLY (THE LETTER EATER GAME)

Yeni kitaplı oyunumuzun ilham kaynağı bu kitap. Kitapta harfleri yiyen bir timsah var. Bu kitap Ela’ların okulunda da varmış. İnteraktif bir kitap olması çocukların çok hoşuna gidiyor sanırım. Ben bu kitaptan önce böyle bir oyun hazırlamıştım aslında ama bir türlü istediğim ilgiyi göremedim Ela’dan. Hal böyle olunca son zamanlardaki ilgisini göz önüne alarak oyunda değişiklikler yaptım. Böyle çok keyifle oynuyor.

image6 image7

Havlu kağıt rulosundan fotoğrafta görüldüğü gibi bir timsah kestim. Dişlerini sürfile makasıyla kestim. Timsahı sulu boya ile boyadım.

image1 (16) image2 (15)

Balıkları ise parmak baskısıyla yaptım. Baskı kuruyunca pilot kalemle balık şekli verdim. Tabii ki PVC kapladım. Üzerlerine de hem büyük harflerin hem de küçük harflerin stickerlarını yapıştırdım. Hepsini ya da bir kısmını dağınık yere koyuyorum. “Timsah bugün “sss” yiyecekmiş” diyorum. Ela hem büyük hem küçük “s” sesini bulup timsaha yediriyor. Bu oyunu isterseniz istediğiniz harfle başlayan bir nesne, hayvan vb. söyleyip çocuktan o sesi bulmasını da isteyebilirsiniz. Yine renkler, şekiller, hayvanlar vb.  bir çok alternatif oyun üretebilirsiniz. Balıkları ters kapatıp her seferinde iki tane açıp eşini bul oyunu gibi de oynanabilir.

Bir başka alternatif oynama şekli ise şöyle;  ben çok aç bir timsah oluyorum ve hangi harfli balığı yemek istediğimi söylüyorum. Ela’nın o balığı timsahtan önce bulup kurtarması gerekiyor.

Keyifli oyunlar.

logoo selin kitap-kurtlarina

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s