OH NO!

Bugünkü oyun yine bir alfabe oyunu. Oynaması çok zevkli. Yapımı çok basit. Malzemesi az ama eğlencesi bol bir oyun. Ben oyunu İngilizce olarak hazırladığım için 26+ 5 renkli çubuk kullandım. Bunlar renkli hobi çubukları olarak bütün kırtasiyede bulabileceğimiz çubuklar. Bu çubuklara herhangi bir kalemle yazı yazınca malesef dağılıyorlar. O nedenle ben çubuklara beyaz etiketlerden şeritler keserek harfleri hazırladım.

image1 (17)

Çubukların 26 tanesinin her birine İngilizce bir harf yazdım. 5 tanesine de ’ OH NO!’ yazdım. Bütün çubukları yazılı kısımları alta gelecek şekilde bir bardağa koyduk. Sırayla bir çubuk seçtik. Oyuncu hem çubuğun üzerindeki harfi tanımalı hem de o harfle başlayan bir hayvan, nesne vb. bir örnek vermeli. Eğer başarırsa çubuk oyuncunun olur. 7 adet çubuğu olan oyuncu oyunu kazanır. Yalnız herhangi bir oyuncuya ‘OH NO!’ gelirse o zaman daha önce kazandığı bütün çubukları kaybeder ve geri bardağın içerisine koyar. Bu kez de önceden seçilmiş bir harf gelirse oyuncu daha önce verilen örneği veremez. Yeni bir örnek vermesi gerekir. Eğer örnek veremez ya da aynı örneği kullanırsa çubuklarının hepsini yine kaybeder.

Basit ama çok eğlenceli bir oyun. Denemenizi tavsiye ederim. Çubuğunuz yoksa kağıttan şeritler kesip uçlarına harfleri yazarak da oynayabilirsiniz. Yazının sonuna çıktı almak isteyenler için PDF dosya da bırakıyorum. Oyunun  videosuna Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Keyifli oyunlar.

download-pdf-button-1

download-pdf-button-1

logoo selin oyun indir

 

 

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Geri bildirim: RETURN TO SENDER
  2. Geri bildirim: CHERRY ON TOP

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s