DIY BEYAZ TAHTA

Merhaba. Yeni DIY projem beyaz tahta yapımı. Yapımı o kadar basit ki malzemeler varsa en fazla yarım saatlik iş. Ben bir adet kullanılmayan masamı bu iş için feda ettim ama siz stickerını edinip boş bir duvarınızı da pekala kullanabilirsiniz.

image4 (8)

Depoda öylece duran masaya beyaz tahta sticker’ı aldım. İsterseniz masanın tamamını da stickerla kaplayabilirsiniz ama ben alttan biraz boşluk bırakıp bu kısmını başka bir yapışkanlı kapla kapladım. Kalemleri koymak için bir kutuyu masaya command’in cırt cırt bantlarıyla yapıştırdım. Diğer tarafına da kırtasiyeden aldığım delikli kalemliği yine command’in askılarıyla astım. Ona da oynamak istediğimiz şeye göre kartlar ya da duruma göre cümleler yazılı abeslanglar koyuyorum. Hepsi bu.

image2 (25)

image3 (19)

İngiltere’dekiler için link koyacağım. 45 x 200 lük kocaman bir beyaz tahta stickerı bu. İstediğiniz gibi kesip istenilen herhangi bir yüzeye yapıştırabiliyorsunuz. Bu şekilde bir masası olmayanlar ve duvara yapıştırmak istemeyenler için bir fikrim var. Yapı marketlerden bir mdf parçası alıp stickerınızı ona yapıştırıp mdf’yi de command cırt cırt bantlarla duvara yapıştırabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman yerinden çıkarıp taşıyabilirsiniz.

Yazma pratikleri yapmak,  daha küçük çocuğunuzla resim yapmak için harika bir alana sahip olabilirsiniz. Bu stickerların mıknatıslı olanları da var. Onunla hem beyaz tahta hem de mıknatıslı bir tahtanız da olabilir. Ben her seferinde çizgi çizmekle uğraşmamak için 1 cm genişliğindeki lastik parçasını masaya bağladım. Bu sayede hareket ettirilebilir bir çizgimiz var artık. Fikir benden geliştirmesi sizden. Keyifli oyunlar.

 

beyaz tahta stickerı için: https://www.ebay.co.uk/itm/272502410813

tahta kalemleri için: https://www.ebay.co.uk/itm/292934974734

logoo selin diy-oyuncak

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s