SAYI DOĞRUSUNDA GİZLİ KOD BULMACA

Yine hazırlaması çok kolay olan bir oyun bu. Ela böyle gizli kodları çözmeyi, ip uçlarını takip ederek bir şeylere ulaşmayı çok seviyor. Okulda sayı doğrusunu kullanarak matematik işlemleri yaptıklarından da bahsetmiştim. O zaman geriye sadece bu ikisi birleştirmek kalıyor.

image3 (29).jpeg

Bir sayı doğrusu hazırlayıp çıktısını aldım ve PVC kaplayıp yemek masasının üzerine yapıştırdım. Üzerine çeşitli işlemler yazdığım bir kağıda her işlemin sonucuna bir harf verdim. Bu harfleri sayı doğrusunun üstüne yapıştırdım. Ela işlemi yaptı ve işlemin sonucuna denk gelen harfi kağıda yazdı. Bütün işlemler bitince gizli kod da ortaya çıkıyor.

image1 (50).jpeg

Aktivitenin sonunda çocuğunuzun hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir sürpriz de eklerseniz çok hoşlarına gidecektir. Minik bir oyuncak olur, sticker olur, güzel bir not olur. Uygun buluyorsanız atıştırmalık ya da minik bir şeker, çikolata da olur.  Çünkü benim gizli kodum da bir aksiyon da vardı. Odasına gidip dolabını açıp bir kutu bulmasını istedim. O kutuda da minik sevimli bir köpek var.  Sizin gizli kodunuz da onu çok sevdiğinizi söylediğiniz bir not da olabilir. Çeşitlendirmek size kalmış. Bol bol keyifli oyunlar.

logoo selin evde-etkinlik

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s