OYUN ÇEKİ (KUPONLARI)

Ela’ya bir oyun çeki defteri hazırladım. Daha önce burada benzer birşey paylaşmıştım.  Mantık çok basit aslında. Çocuğunuza ev içinde harcayabileceği çekleri( ben 10 tane yaptım.) veriyorsunuz. O da gün içinde ne yapmak istiyorsa çekleri dolduruyor. Siz de bir gün boyunca çocuğunuzun dileklerini gerçekleştiriyorsunuz. Böylece eviniz bir günlüğüne lunaparka dönüyor.

image0 (1)

Kahvaltıda pancake yemek, birlikte lego oynamak, bir deney yapmak, birlikte resim yapmak, kurabiye/ kek pişirmek, belki sadece kocaman sarılmak, bir film izlemek, dans etmek, kitap okumak artık çocuğunuzun aklına ne geliyor ve çeklerini nasıl harcamak istiyorsa.

Çekleri biraz daha sevimli kılmak için stickerlar yapıştırdım. Tamamen opsiyonel. Okuma yazma bilmeyen çocuğunuza bilet gibi hazırlayıp verirsiniz. Her bir bileti size verirken istediği şeyi söyler. Siz de biletin arkasına yazarsınız. Sonra onları birbirine iple bağlayıp uzun bir bilet zinciri yapıp odasına asabilirsiniz. Okuma yazmayı yeni öğrenen çocuğunuza güzel bir pratik imkanı olur. Daha büyük çocuklara bile yapılabilir. Kim 1 günlüğüne evin patronu olmak istemez ki? Çok zor şeyler isteyeceklerini sanmıyorum ama ben çocuğumu tanırım diyorsanız bir tane karşılıksız çek hakkınız olabilir. Oyunun kurallarını siz koyuyorsunuz. Çekleri vermeden önce kendinize göre modifiye etmek serbest. Keyifli oyunlar.

logoo selin evde-etkinlik

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s