AİLE BINGOSU

Yine İngilizce Öğretmenliğimden kalma bir oyuncak bu da. Şimdi kızımın oldu. Ben o zamanlar aile konusunu işlediğimde akılda kalması ve pekişmesi açısından böyle bir oyun hazırlamıştım. Biz ailecek şekilli tombalaları seviyoruz. Bu da onlardan biri ama illa ki aile tombalası olacak diye bir kural yok . Ben sadece fikir olsun diye paylaşıyorum. Aklınıza gelebilecek ya da öğretmek istediğiniz her türlü kavramla olur.

A4 kağıtları 4’e bölüp her birine keçeli kalemlerle süslü kenarlar çizdim. Word’e bir çok aynı boyutta ten rengi daireyi kopyaladım. Çıktısını alıp kestim ve her karta 6 tane yapıştırdım. Her dairenin üstüne de aile üyelerinin resimlerini çizdim. Oyun bir tombala olduğu için biraz büyük olarak bir set aile üyeleri hazırladım. Boyadım. PVC kapladım. Bu büyük kartları bir sepet, kova vb.  içine atıyoruz. Her oyuncu bir kart ve 6 adet kapatma  pulu ( Herhangi bir kartondan yuvarlak delgeçle çıkartabilirsiniz.) alıyor. Daha sonra sırayla çekiyoruz. ” Baba kimde var?” gibi soruyoruz. Kartında baba resmi olan kapatma pulu ile kapatıyor. 6 aile üyesini de tamamlayan bingo (tombala) yapmış oluyor.

Daha önce hazırladığım renk bingosuna buradan, RENK BİNGOSU Ben hazır alabileceğim bir alternatif arıyorum diyorsanız buradan RESİMLİ BINGO/ TOMBALA ÖNERİSİ eski yazılarıma ulaşabilirsiniz. Keyifli oyunlar.

img_0986

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s