ÇİÇEKLİ TABLO

Ben bu etkiliği bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Etkinliğin orjinalinde bir adet sopaya ihtiyacınız var ama ben bulamadım. Çözüm yine mutfakta ve benim toplayıcı, bir gün lazım olur mu? zihniyetimde saklı. Eski kırılmış kesme tahtasını kullandım. Öncelikle tahtanın bir yüzünü çift taraflı bant ile yapıştırdım. Bandın üstteki kısmını açmadan parka çıktık. Daha sonra üstteki bandı çıkararak doğadaki kopmuş, solmuş ya da yere düşmüş olan bitkileri toplayıp tahtanın üzerine istediğimiz şekilde yapıştırdık. Arzu eden etkinliği burada bitirebilir ama biz devam ettik.

unnamed (7)

Ela bir kağıda insan figürleri çizdi. Bulutlar, güneş ,çimenler… topladığımız bitkileri resmin üzerine istediği şekilde yapıştırdı. Kimi zaman bir adamın burnu oldu bitkiler, kimi zaman da elinde çiçek tutan bir çocuk. Burada hayal gücünün sınırı yok. İsteyen istediği yere yapıştırabilir.  Ortaya çıkan ürünün çok güzel olmasına da gerek yok. Önemli olan her zamanki park rutinine bir renk katmak sadece.

Dilerseniz – belki çocuğunuz biraz daha büyükse- boş bir sayfaya topladığınız bitkileri yapıştırıp resmi bunların üstüne de kurgulayabilirsiniz. Hepimiz dışarıdan yaprak ya da çeşitli bitkiler toplayabiliriz tabii ki ama bu şekilde bantla kaplı bir tahtaya yapıştırmak ayrı bir tablo etkisi yaratıyor.

Keyifli oyunlar.

logoo selin evde-etkinlik

 

Değerli yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s